Пропонуються зміни у сфері оцінки майна та професійної оціночної діяльності

Комітет ВР з питань економічного розвитку рекомендує прийняти за основу законопроект № 7386 “Про внесення змін до Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.

Законопроект № 7386 розроблено з метою удосконалення правової основи здійснення оцінки майна та професійної оціночної діяльності, що дозволить позбавитися дуалізмів в законодавстві та практики «фракційної» оцінки нерухомого майна в Україні та дозволить запровадити світову практику оцінки майна в Україні та забезпечить удосконалення заходів, спрямованих на регулювання оціночної діяльності.

Зокрема, передбачається посилення громадського регулювання шляхом збільшення повноважень саморегулівних організацій та впровадження нового постійно діючого дорадчого органу Фонду державного майна України – Оціночної ради.

Для реалізації цілей законопроекту пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, законів України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», «Про оцінку земель», «Про оренду землі», «Про судову експертизу» тощо з метою врегулювання так званої «фракційної оцінки».