Прийнято за основу законопроект «Про адміністративну процедуру»

Законопроект № 3475 «Про адміністративну процедуру» прийнято Верховною Радою за основу.

Мета новацій – забезпечення ефективного та якісного рівня законодавчої регламентації процедур зовнішньо-управлінської діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та інших суб’єктів, які законом уповноважені здійснювати владні управлінські функції, та захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у відносинах із державою.

В законопроекті визначені принципи, за якими така процедура здійснюється, суб’єктний склад адміністративного провадження. Також запропоновано врегулювати питання забезпечення неупередженості адміністративного органу, а також об’єктивності в діяльності осіб, які сприяють розгляду справи, а саме визначити підстави для їх можливих відводів.

Однією з новацій також є врегулювання важливого питання реалізації механізму публічного правонаступництва внаслідок припинення первісного адміністративного органу або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції. Визначається порядок подання та реєстрації заяви, питання щодо прийняття рішення у справі.

Адміністративне оскарження виділено в окремий розділ закону, також визначається порядок відкликання або визнання акта недійсним, встановлюється можливість перегляду адміністративного акта за нововиявленими обставинами тощо. Встановлюється порядок виконання адміністративного акта, порядок обчислення строків в адміністративному провадженні, строки вирішення (перегляду) справи.