Прийнято Закон про е-провадження у кримінальному процесі

ВРУ прийнято Закон “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування”.

КПК доповнено положеннями, якими закріплено правові основи використання інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування в діяльності учасників кримінального провадження.

Законом, зокрема, передбачено:

  • функціональне призначення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування;
  • надання доступу до матеріалів, які зберігаються в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування;
  • можливість інтеграції інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування з іншими інформаційними, інформаційно-телекомунікаційними системами у випадках, передбачених законом.

Користувачами цієї системи (з різнорівневими правами доступу) будуть як правоохоронці, так і сторона обвинувачення та захисту.Важливий нюанс – законопроект передбачає рівність правового статусу паперових та електронних документів у кримінальному процесі.

Переваги системи:

  • прибере спори між захистом і обвинуваченням щодо того, що захист ознайомлювали з одними матеріалами, а до суду передали інші або якась частина матеріалів з’явилася чи зникла;
  • простіше буде ознайомлюватися із матеріалами – їх можна буде просто завантажити на носій і працювати у зручному місці, у зручний час;
  • прибере значний масив спорів щодо того, у кого знаходяться матеріали кримінального провадження і хто повинен здійснювати досудове розслідування, нівелює тяганину з передачею справ від одного органу до іншого.