Прийнято закон про “карантинні” 8 тисяч для ФОП

Верховна Рада прийняла Закон “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2”

Законом передбачається забезпечити у 2020-2021 роках за рахунок Державного бюджету виплати:

  • одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити частину заробітної плати чи доходу у разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів;
  • одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників та одноразової компенсації суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Як раніше повідомлялось, така допомога складе 8 тис грн.

Тимчасово, протягом строку дії карантину та протягом 6 місяців після його закінчення, передбачається забезпечити можливість одержання державної підтримки суб’єктами малого і середнього підприємництва сфери громадського харчування.

Скасовано стягнення орендної плати за договорами оренди державного і комунального майна у період дії карантину або обмежувальних заходів для суб’єктів господарювання, діяльність яких була заборонена у зазначений період.

Передбачається не застосовувати під час дії карантину та після його закінчення норму щодо призупинення дії та анулювання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у разі несвоєчасної сплати ліцензіатами чергового платежу за ліцензії.

До страхового стажу особи включено період, протягом якого застрахована особа отримувала допомогу по частковому безробіттю, на період карантину.

З метою недопущення зниження коефіцієнту заробітної плати при обчисленні пенсій ФОП надано можливість здійснити доплати до розміру мінімального страхового внеску за місяці часткового зменшення доходу на період карантину.