Прийнято закон про розмитнення автомобілів на іноземних номерах

Верховною Радою України сьогодні прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» (законопроект № 8487).

Законом запроваджується нова модель оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.

Встановлюються базові ставки акцизного податку для нового автомобіля для авто з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см в розмірі 50 євро за одиницю, а для «дизеля» – 75 євро.

Для автомобілів з бензиновим двигуном об’ємом від 3000 куб. см ставка підвищена до 100 доларів, для дизельних об’ємом від 3500 куб. см – до 150 доларів.

Щоб визначити розмір акцизу для конкретного авто, до базової ставки будуть застосовувати коефіцієнти об’єму двигуна і віку.

Варто зазначити, що даний Закон має набути чинності разом із законопроектом № 8488 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», який поки не прийнято. Даний проект пропонує розширити умови, які є підставою для продовження строку тимчасового ввезення ТЗ комерційного призначення.