Прийнято Закон про зменшення тиску на бізнес

18 вересня парламент прийняв Закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес” (законопроект № 1080).

Мета змін – гуманізація кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків та усунення можливості використання на практиці в якості інструменту численних зловживань та тиску службових осіб слідчих органів.

Закон передбачає виключення з Кримінального кодексу України статті 205 «Фіктивне підприємництво», якою визнавалось кримінально караним створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Також підвищується розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів і інших обов’язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)».