Прийнято Закон про зміну місця реєстрацїї онлайн

Незабаром всі українці зможуть оцінити всі переваги зміни місця реєстрації онлайн та забути про черги, довідки та спілкування з чиновниками. Чоловікам також не доведеться ходити у військкомати для цього. Відповідний Закон прийнято парламентом минулого тижня.

До цього зміна місця реєстрації онлайн вже пілотно працювала у 7 містах, а прийняття закону масштабує послугу на всю Україну.

Закон змінює філософію реєстрації місця проживання. Вона буде декларативною — людина просто у застосунку або на порталі Дія зможе вказати адресу, за якою фактично проживає і отримати підтвердження від власника житла. Тобто, жодних папірців чи походів у ЦНАП. Місце реєстрації не даватиме людині право власності на житло, а лише повідомлятиме державу, де ця людина проживає. Також реєстрація тепер не впливатиме на отримання послуг — оформлювати пенсію, документи чи отримувати медичну допомогу можна буде, не прив’язуючись до місця реєстрації.

Як можна буде скористатися послугою: на порталі Дія виберіть пункт «Реєстрація місця проживання» й заповніть заяву. Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з’являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично.