Прийнято закони про звільнення від ПДВ та мита дронів, тепловізорів і рацій

Верховна Рада 6 лютого прийняла закони (законопроекти № 8360 та № 8361-д), які передбачають звільнення від ПДВ та мита дронів, тепловізорів, коліматорів, рацій та приладів нічного бачення.

Тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, але не більше ніж до 1 січня 2024 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України безпілотних літальних апаратів, оптичних та коліматорних прицілів (коліматорів), прицілів нічного бачення або тепловізійних прицілів, тепловізійних біноклів та монокулярів, приладів нічного бачення.

Заплановано забезпечити українських захисників тепловізорами, оптичними прицілами, коліматорами завдяки запровадженню короткострокових стимулюючих митних пільг щодо ввезення таких товарів на митну територію України як юридичними, так і фізичними особами.

Додатково враховано потреби військових у раціях, а також необхідність вирішення питання щодо незастосування до таких товарів заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі заходів державного експортного контролю.

Передбачається, що пропуск через митний кордон, митний контроль та митне оформлення цих товарів здійснюватиметься у першочерговому порядку.