Повідомлення про корупцію прийматимуть через Єдиний портал

Верховною Радою прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів” – передбачено створення правової основи для здійснення повідомлень про корупцію через Єдиний портал повідомлень викривачів.

Законом передбачено, що розмір винагороди становить 10% (але не більше 3000 МЗП) від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду та стягнення в дохід держави (у порядку конфіскації, спеціальної конфіскації) грошей, цінностей та іншого майна або грошової суми, що відповідає вартості такого майна.

Встановлено, що повідомлення про корупцію має містити фактичні дані, що підтверджують вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, які можуть бути перевірені. Викривач має пояснити, звідки йому стали достеменно відомі дані про вчинення корупційного  правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією.

До початку роботи Єдиного порталу повідомлення приймаються через канали та розглядаються в порядку, які діяли до прийняття змін, а підтвердження або непідтвердження статусу викривача здійснюється суб’єктом розгляду повідомлення протягом не більше 10 робочих днів з дня надходження обґрунтованої письмової вимоги особи, яка подала таке повідомлення.

Також внесено низку взаємоузгоджених змін до Закону “Про запобігання корупції”, ЦПК, КАС, які гарантуватимуть реалізацію права викривачів на захист у судах з боку адвокатів системи БПД.