Присяжні повинні подати е-декларацію про доходи

Законодавством встановлена необхідність подання присяжними до 1 квітня 2022 року електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно, до 1 квітня, подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Згідно підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб’єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).

Для заповнення декларації присяжним необхідно завчасно отримати електронно-цифровий  підпис.

На офіційному веб-сайті НАЗК за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/ розміщено роз’яснення щодо заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».