Призначено нового бізнес-омбудсмена

Кабінет Міністрів України  затвердив рішення наглядової ради Ради бізнес-омбудсмена про обрання нового бізнес-омбудсмена.

З 1 січня 2022 року цю посаду обійматиме Роман Ващук, канадський дипломат, посол Канади в Україні з 2014 по 2019 рік.

Серед основних завдань Ради бізнес-омбудсмена є підготовка пропозицій органам влади щодо державної політики у сфері підприємницької діяльності, надання  рекомендацій щодо вдосконалення роботи таких державних органів та органів місцевого самоврядування у напрямку покращення умов для здійснення підприємницької діяльності.

За 6 років діяльності Рада бізнес-омбудсмена розглянула близько 10 тис.скарг компаній на зловживання державними органами та допомогла бізнесу повернути понад 19,5 млрд грн.

Рада бізнес-омбудсмена утворена за ініціативою Мінекономіки для покращення здійснення підприємницької діяльності. Керівним органом є наглядова рада, яка складається з уповноважених представників Уряду, міжнародних фінансових установ (Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку), а також представників бізнес-асоціацій (Американська торговельна палата в Україні, Європейська бізнес асоціація, Федерація роботодавців України, ТПП України, Український союз промисловців і підприємців).