Рада прийняла низку змін у сфері охорони здоров’я

Парламентом 2 листопада ухвалено низку важливих законодавчих актів, що стосуються сфери охорони здоров’я. Частина з них направлена на боротьбу із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

За основу прийнятий законопроект № 6084, яким встановлюється кримінальна відповідальність за підробку документів про профілактичні щеплення. За створення, реалізацію та використання завідомо підроблених документів встановлюється покарання у вигляді штрафу на суму від 17 до 170 тис. грн або обмеження чи позбавлення волі строком до 3 років залежно від тяжкості злочину.

Також схвалена постанова № 6154 “Про додаткові заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Цим документом запроваджується допуск до приміщень Верховної Ради народних депутатів, їх помічників, працівників Апарату Парламенту, членів Кабінету Міністрів, працівників державних установ, а також представників ЗМІ лише за наявності документа про вакцинацію (однією або двома дозами), негативного результату тестування на COVID-19 або ж довідки про одужання.

Також народні депутати внесли зміни до Закону “Про лікарські засоби”. Нововведення дозволяють прискорити державну реєстрацію лікарських засобів (зокрема вакцин) для екстреного застосування, наприклад, під час епідемії та пандемії. Ці зміни покликані не допустити поширення фальсифікованих медичних виробів в Україні. Пацієнти, у свою чергу, отримають життєво необхідні лікарські засоби, які зможуть врятувати їм життя.

Парламентарі не оминули і процес реформування галузі охорони здоров’я. Так, за основу прийнято законопроект №5873, який удосконалює правову базу функціонування електронної системи охорони здоров’я. Функціонал системи розширюється на сферу громадського здоров’я, на питання реабілітації, донорства крові та її компонентів. Також цей законопроект запроваджує можливість перетворення державних установ охорони здоров’я на державні некомерційні підприємства (подібний процес відбувся у 2017-2019 рр. в комунальних закладах). Приєднання державних закладів до системи фінансування медичних гарантій відкриває можливість для покращення забезпечення громадян медичними послугами.