Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію про запобігання насильству

Верховна Рада України ратифікувала так звану Стамбульську конвенцію – міжнародну угоду Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства.

Конвенція була відкрита для підписання 11 травня 2011 року. У тому ж 2011 році Конвенція була підписана Україною, але не ратифікована. Нинішня підтримка Конвенції може бути пов’язана з тим, що наступного тижня Рада ЄС має прийняти рішення про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

Стамбульська конвенція – перший міжнародний юридично обов’язковий акт, що стосується саме насильства щодо жінок, потенційно відкритий для будь-якої країни у світі. Вона охоплює низку заходів з запобігання та протидії насильству, захисту його жертв, переслідування та покарання кривдників і вбудовані підходи. Конвенція визнає насильство стосовно жінок водночас і порушенням прав людини, і видом дискримінації; встановлює чіткий зв’язок між досягненням рівноправності між жінками і чоловіками та викоріненням насильства над жінками. Документ пропонує державам встановити кримінальну відповідальність за основні види насильства стосовно жінок (такі як переслідування, примусовий шлюб, ушкодження жіночих геніталій, примусовий аборт, примусова стерилізація) і забезпечити належні та ефективні міри покарання за насильство.