Рада скасувала штрафні бали за порушення ПДР

Верховна Рада 24 квітня прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів» (законопроект № 2809).

Законом скасовується адміністративне стягнення у виді штрафних балів за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Закон прийнято з метою усунення негативного впливу окремих норм законодавства в частині вжиття заходів із дотримання правил дорожнього руху його учасниками, а також забезпечення притягнення до дієвої відповідальності осіб, які вчинили адміністративні правопорушення.

Відповідно, з КУпАП виключаються такі норми:

  • пункт 21 частини першої статті 24 (види адміністративних стягнень);
  • частину другу статті 27 (штраф), згідно з якою штраф за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, може бути накладено на громадянина після використання ним балів, передбачених статтею 27-1 цього кодексу;
  • статтю 271 (Штрафні бали);
  • в абзаці другому частин першої та другої статті 122 КУпАП (перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) виключаються слова і цифри “або 50 штрафних балів”.