Рада відклала екологічні вимоги Євро-6 для нових авто

Термін запровадження екологічних вимог Євро-6 для нових легкових автомобілів при їх виробництві та імпорті перенесено до 1 січня 2025 року.

Це передбачено прийнятим ВР Законом “Про внесення змін до закону України “Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів” про міжнародні екологічні вимоги для деяких транспортних засобів”.

Євро-6 – екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. За своїми вимогами Євро-6 близький до діючого з 2010 року екологічного стандарту EPA10 у США та японського Post NLT. Згідно з нормами Євро-6 викиди вуглекислого газу новими легковими авто повинні складати менше 130 грамів на кілометр шляху.

Як наголошується в пояснювальній записці до відповідного законопроекту, на сьогодні Україна не має зобов’язань за чіткими термінами приведення законодавства у цій сфері до технічних регламентів ЄС, пов’язаним із виконанням екологічного стандарту Євро-6. Тому доцільно відтермінувати введення в дію Євро-6, забезпечивши тим самим поповнення автомобільного парку України за рахунок імпорту нових автомобілів та автомобілів національного виробництва з екологічними стандартами Євро-5.

Автори законопроекту пояснюють, що введення Євро-6 із 2020 року все одно не поширювалося б на імпорт старих авто, фактично ці норми стосувалися б лише імпорту нових автомобілів та автомобілів національного виробництва, що призвело б до збільшення їх вартості.