Рада з фінансової стабільності створила робочу групу для розвитку внутрішнього боргового ринку

Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на позачерговому засіданні 5 квітня 2023 року створила робочу групу з питань розвитку внутрішнього боргового ринку за участю представників Національного банку і Міністерства фінансів. Робоча група створена на виконання Меморандуму про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом (далі – Меморандум).

Відповідно до Меморандуму Україна взяла на себе зобов’язання уникати емісійного фінансування державного бюджету та розвивати внутрішній борговий ринок шляхом  розширення та диверсифікації кола інвесторів у державні цінні папери, в тому числі за рахунок повернення нерезидентів на внутрішній ринок облігацій.

Робоча група здійснюватиме аналіз ліквідності банківської системи, підтримуватиме діалог з учасниками ринку, розроблятиме цільові стратегії для заохочення інвесторів та готуватиме рекомендації Міністерству фінансів і НБУ щодо вирішення проблем на ринку державних облігацій.

Учасники засідання також обговорили ризики для окремих українських банків через присутність їх материнських установ у росії. Ураховуючи вагому роль банків з іноземним капіталом у забезпеченні фінансової стабільності й підтримці економіки України, а також їхній вкрай обмежений вплив на рішення материнських установ, члени РФС погодилися продовжити пошук шляхів підтримки цих установ в Україні.

Довідково

Участь у засіданні взяли члени Ради з фінансової стабільності: Голова Національного банку України Андрій Пишний, Міністр фінансів України Сергій Марченко, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут, перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова, заступник Голови Національного банку України Дмитро Олійник, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма, інші керівники установ – члени РФС.

Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року Указом Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.