Рахункова палата отримає доступ до реєстрів бізнесу та нерухомості

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» та Рахункова палата підписали Договір про надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та Державних реєстрів.

Документ передбачає підключення співробітників палати до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Міністр юстиції Павло Петренко підкреслив, що реєстри, доступ до яких отримають співробітники Рахункової палати, дають можливість отримувати в режимі онлайн як інформацію про нерухоме майно, яке є в Україні, так і дані про всі господарські суб’єкти, які зареєстровані в нашій державі, включаючи інформацію про їхніх реальних і номінальних власників.

«Міністерство юстиції готове до подальшого поглиблення співпраці з Рахунковою палатою в сфері обміну інформацією для того, щоб кожна копійка державного бюджету витрачалася максимально ефективно», – заявив очільник Мін’юсту.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан у свою чергу зауважив, що налагодження співпраці з Міністерством юстиції – це важливий напрямок для відомства: «Для оптимізації процесу проведення аудитів Рахункова палата поступово розширює перелік баз даних та державних реєстрів, до яких нам надають доступ. Завдяки підписанню цього договору з Міністерством юстиції наші аудитори отримають безпосередній доступ до баз даних, зможуть оперативно перевірити достовірність даних, наданих об’єктами контролю. Це дозволить скоротити час проведення аудитів, сприятиме підвищенню їх якості і більш об’єктивним висновкам».