Ратифіковано Угоду про вільну торгівлю з Великою Британією

ВР ратифікувала Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Британський парламент теж завершив свою процедуру, а угода може вже запрацювати з 1 січня 2021 року.

Угода передбачає суттєве зниження мита на промислову продукцію – по суті, вони скасовуються, окрім певних винятків щодо добрив, електроніки та автомобілів, але це мито буде не більше 1-2 % протягом наступних двох років, повідомили в Мінекономіки. А з 2023 року мит на промислову продукцію не буде взагалі.

Щодо сільського господарства – всі аграрні товари, які не підлягають тарифним квотам, не будуть обкладатися митами взагалі. Що ж до товарів, які частково лібералізовані зараз в угоді з ЄС, то довгий досвід перебування в ЄС не міг не позначитися на обережності Британії, зазначають у міністерстві. Тим не менш, як вихідний пункт у вже двосторонніх відносинах було домовлено про тарифні квоти, які складатимуть щонайменше 13 або більше відсотків від того, що зараз зафіксовано в Угоді з ЄС.