Реформа ДАБІ – що зміниться?

Уряд перезавантажує реформу містобудування та Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Зокрема, архбудконтроль повертається на місця, ліквідуються ДІМ і ДССМ та створюється нова структура – Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ).

ДІАМ здійснюватиме архітектурно-будівельний контроль без дозвільно-реєстраційних функцій.

В Мінрегіоні готують до оприлюднення проект постанови, що передбачає внесення змін до регуляторних актів у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об’єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду. Саме цим актом ДАБІ буде позбавлена всіх функцій і остаточно перестане існувати.

Також у відомстві разом з експертами готують новий проект закону, згідно з яким архітектурно-будівельний контроль, нагляд та реєстраційні функції перейдуть до трьох сторін: ДІАМ, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб, тобто професійних організацій, що отримають акредитацію Мінрегіону.

Архітектурно-будівельний контроль і нагляд за об’єктами з рівнем ризику СС3, але лише в частині об’єктів підвищеної небезпеки, – буде проводити новостворена структура ДІАМ. За всіма іншими об’єктами, в тому числі СС3 житлової забудови, – юридичні особи. При цьому Мінрегіон бере на себе відповідальність у частині нагляду за діяльністю компаній, що отримають такі повноваження, і в разі виявлення порушень зможе позбавляти їх акредитації.