Реформа ДФС: набрали чинності нові положення про податкову та митну служби

Постановою Кабінету міністрів України від 06.03.2019 № 227 затверджено положення про Державну податкову службу України (ДПС) та Державну митну служби України (Держмитслужбу).

Дані процеси відбуваються в рамках реформи Державної фіскальної служби України – це початок реорганізації ДФС.

Окрім того, вже оголошено конкурс на посади очільників нових структур, який складатиметься з трьох етапів: перевірка кандидатів на знання законодавства і володіння англійською/французькою мовою; вирішення ситуаційних задач; співбесіда. Конкурс проведе Комісія з питань вищого корпусу держслужби 16 квітня.

Згідно документу, ДПС – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.

Держмитслужба є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.

Діяльність обох органів спрямовується і координується Кабміном через Міністра фінансів.

Постанова набрала чинності 20.03.2019, окрім пп. 27 п. 4 Положення про Державну податкову службу України в частині ліцензування діяльності з виробництва, оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального, що набирає чинності з 01.07.2019.