Реформування Генпрокуратури: зміни прийнято

Парламентом прийнято Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури.

Законом передбачається створення (після проведення атестації прокурорів) нової структури органів прокуратури – Офісу Генерального прокурора замість Генеральної прокуратури України, а також ліквідація військових прокуратур (однак Генпрокурор отримує право у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури).

Також прописане зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15 до 10 тисяч осіб та перетворення Національної академії прокуратури України на Тренінговий центр прокурорів України. Передбачається підвищити базовий посадовий оклад прокурора.

Генеральний прокурор отримує право затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.

До 1 вересня 2021 року, зупиняються повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Атестація прокурорів проводиться кадровими комісіями, які оцінюють професійну компетентність прокурорів, їх професійну етику та доброчесність. У разі неуспішного проходження атестації прокурор звільняється з посади. Особи, які не займали посаду прокурора на момент набуття чинності Законом, зможуть взяти участь у відкритому конкурсі на вакантні посади. При цьому атестація не поширюється на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.