Реформи від Мін’юсту: новий ЄДР, ліквідація державного нотаріату

Міністр юстиції України Денис Малюська у ефірі одного із телешоу розповів про найближчі реформи, які розробляються Мін’юстом.

Так, наприкінці червня запрацює повністю новий Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – швидкий, структурований та ще більш захищений. За словами Міністра, наразі відбувається впровадження нового програмного забезпечення у роботу реєстрів. Станом на сьогодні всі реєстри, які перебувають у відомстві Мін’юсту (близько 30), знаходяться у державній власності, адмініструються ДП «НАІС» і мають міцний ступінь захисту, що унеможливлює їхній злам з боку хакерів, запевняє чиновник.

Також Мін’юст розробив законопроект, який передбачає ліквідацію державних нотконтор, протягом двох років. При цьому розроблено механізм, який дозволить громадянам отримати послуги за соціальними цінами: «Приватні нотаріуси будуть надавати окремі послуги незахищеним категоріям населення за зниженими цінами. Тобто ті послуги, які ці люди отримують зараз у державних нотаріусів, можна буде отримати за таку ж ціну у приватних. Цей механізм буде відрегульовано і запроваджено додаткові стимули. Людям не потрібно буде займати чергу о 5-й годині ранку, аби потрапити до нотаріуса».

Під час ефіру також було піднято питання щодо реформи пенітенціарної системи, зокрема платних камер у СІЗО. Міністр вкотре наголосив, що це експериментальний проект, який нікого не обмежує та не дискримінує: «Це звична практика – за додаткові послуги потрібно платити, в тому числі і у державних установах. Кошти, отримані від перебування ув’язнених у цих камерах, будуть виділятися на ремонт всіх інших приміщень СІЗО». Коментуючи питання працевлаштування «довічників», Міністр наголосив, що їх можна влаштовувати на роботу у заклади відбування покарання, аби вони могли забезпечувати виплати компенсацій постраждалим.