Рецепт на антибіотик – віднині електронний: як отримати?

Від сьогодні українці почнуть отримувати електронний рецепт на антибіотики.

Нагадаємо, що рецепт на антибіотик не є нововведенням в Україні – з серпня до паперового рецепта лише додається електронний варіант.

Така можливість буде доступною в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Тобто якщо заклад, до якого звернувся пацієнт, поки не працює з ЕСОЗ, лікар має виписати пацієнту паперовий рецепт.

Як пацієнту отримати рецепт на антибіотик (електронний чи паперовий):

1) Звернутися на прийом до лікаря. Зауважимо, що це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і лікар спеціаліст. Декларація для цього не потрібна.

2) Після огляду лікар за необхідності випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнту інформаційну довідку, яка містить усю інформацію про призначення.

3) Якщо заклад не працює з ЕСОЗ – лікар випише пацієнту паперовий рецепт.

4) Пацієнт може придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптец – предʼявити інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.

Відпуск антибіотиків за рецептом в аптеках без рецепта:

  • на тимчасово окупованих територіях, а також на територіях де ведуться бойові дії, – на час дії воєнного стану;
  • закупка антибіотиків волонтерськими та благодійними організаціями (на запит військової частини, підрозділу чи певного медичного закладу волонтери як і нині можуть закуповувати антибіотики у дистрибʼюторів без рецепта).