Реєстр арештованих активів запроваджено у промислову експлуатацію

АРМА завершило всі необхідні технічні та організаційні роботи для запуску Реєстру арештованих активів у повноцінну промислову експлуатацію, відповідний наказ підписано 30 січня 2023 року.

Реєстр арештованих активів є складною інформаційною системою, яка повинна бути інтегрованою з іншими реєстрами та базами даних, зокрема з реєстром судових рішень, реєстром виконавчих проваджень та інформаційною системою Офісу Генерального прокурора. Інакше кажучи, в Реєстрі послідовно та з різних джерел відображається інформація від факту накладення арешту на актив до заходів та результатів управління ним. Реєстр покликаний насамперед систематизувати, синхронізувати і тим самим зробити більш ефективною роботу всіх відомств, так чи інакше долучених до прийняття рішень щодо арештованих активів.

В Реєстрі арештованих активів наразі наявна інформація фактично щодо всіх видів і типів активів: нерухомість, земельні ділянки, рухоме майно, транспорт, частки у статутному капіталі, акції та паї, майнові права інтелектуальної власності, грошові активи та банківські метали, майнові права і складені активи, зокрема майнові комплекси. Загалом, станом на сьогодні відповідальним структурним підрозділом АРМА до Реєстру внесено понад 51 тисячу записів про арештовані активи.

Обмеження публічного доступу до Реєстру на період воєнного стану не впливає на його функціонування, правоохоронні органи мають відповідний доступ до інформації в Реєстрі.

Окрім того, АРМА підтримує законопроект про відкриття Реєстру для громадськості.

Читайте також:

Яка інформація міститься у Реєстрі арештованих активів

Як розглядаються адвокатські запити у сфері виявлення та розшуку активів