Засідання Вищої ради правосуддя 21 березня 2023 року: що вирішили?

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 16 членів Ради: Г.Усик, Д.Лук’янов, О.Блажівська, Ю.Бокова, Т.Бондаренко, С.Бурлаков, О.Кандзюба, В.Князєв, О.Ковбій, Р.Маселко, О.Мельник, М.Мороз, І.Плахтій, О.Попікова, В.Саліхов, О.Сасевич.

1. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ТЕРЕЩЕНКА Дмитра Володимировича з посади судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

2. Вища рада правосуддя вирішила звільнити БРИНЦЕВА Олексія Васильовича з посади судді Господарського суду Харківської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

3. Вища рада правосуддя вирішила звільнити МАРІЩЕНКО Ларису Олександрівну з посади судді Господарського суду Житомирської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

4. Вища рада правосуддя вирішила припинити відставку судді ШИПОВАЛОВОЇ Тетяни Дмитрівни у зв’язку з набуттям нею громадянства іншої держави.
Копію цього рішення надіслати до Пенсійного фонду України до відома.

5. Вища рада правосуддя відклала розгляд матеріалів щодо звільнення ЄФІМОВОЇ Ольги Іванівни з посади судді Апеляційного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

6. Вища рада правосуддя відклала розгляд матеріалів щодо звільнення КОВАЛЬ Світлани Миколаївни з посади судді Апеляційного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

7. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № …, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 лютого 2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними в повідомленні судді Московського районного суду міста Харкова ЗАДОРОЖНОЇ Алевтини Миколаївни, яке об’єднано з кримінальним провадженням № … від 20 грудня 2021 року.

8. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № …, внесеному 27 січня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, об’єднаному з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № …, за частиною першою
статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними в повідомленні судді Північного апеляційного господарського суду ПОНОМАРЕНКА Євгенія Юрійовича.

9. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 лютого 2023 року за № … на підставі повідомлення судді Ленінського районного суду міста Кіровограда ПЛОХОТНІЧЕНКА Леоніда Івановича.

10. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 24 лютого 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за  № … за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, повідомленими суддею Рубіжанського міського суду Луганської області (відряджений до Ленінського районного суду міста Полтави для здійснення правосуддя) ТКАЧУКОМ Юрієм Айсберговичем.

11. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновки членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя:

Мороза Миколи Володимировича – за повідомленнями суддів Дружківського міського суду Донецької області ГОНТАР Алевтини Леонідівни, РАГОЗІНОЇ Світлани Олегівни (вхідний № 78/0/6-22 від 25 січня 2022 року, вхідний № 79/0/6-22 від 25 січня 2022 року);

Сасевича Олександра Михайловича – за повідомленням судді Фрунзенського районного суду міста Харкова БАБКОВОЇ Тетяни Вікторівни (вхідний № 3426/0/6-21 від 10 серпня 2021 року).

12. Вища рада правосуддя вирішила розпочати процедуру відрядження суддів до Зарічного районного суду міста Сум.
Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження суддів та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

13. Вища рада правосуддя вирішила залишити без розгляду заяву ЧОРНУЦЬКОГО Сергія Петровича про призначення повторно на ще один строк без обов’язкового проведення конкурсу на посаду заступника Голови Державної судової адміністрації України.
Звільнити Чорнуцького Сергія Петровича з посади заступника Голови Державної судової адміністрації України 23 березня 2023 року у зв’язку
із закінченням строку призначення на посаду відповідно до абзацу першого частини першої статті 85 Закону України «Про державну службу».

14. Вища рада правосуддя вирішила визначити уповноваженими особами, які визначають завдання і ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності та здійснюють підготовку пропозицій щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців
категорії «А», суб’єктом призначення яких є Вища рада правосуддя, членів Вищої ради правосуддя УСИКА Григорія Івановича, МЕЛЬНИКА Олексія Петровича, ПОПІКОВУ Ольгу Володимирівну.

15. Вища рада правосуддя вирішила погодити встановлення розміру премії за фактично відпрацьований час у березні 2023 року ПАРХАЦЬКІЙ Тетяні Миколаївні, керівнику секретаріату Вищої ради правосуддя, СЕРЬОГІНУ Олександру Юрійовичу, заступнику керівника секретаріату – начальнику відділу з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Вищої ради правосуддя.

16. Вища рада правосуддя вирішила виправити описку в абзаці четвертому на сторінці 2 рішення Вищої ради правосуддя від 28 лютого 2023 року
№ 148/0/15-23, замінивши слова «у редакції, чинній на час призначення
Черненка В.В. на посаду судді» словами «у редакції, чинній на час призначення Глуханчука О.В. на посаду судді».

Вища рада правосуддя не включила до порядку денного питання про:

звільнення БИЛІНИ Тетяни Іванівни з посади судді Донецького апеляційного суду (відряджена до Дніпровського апеляційного суду) у зв’язку з поданням заяви про відставку;
затвердження висновків члена Вищої ради правосуддя Маселка Романа Анатолійовича про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленнями:
судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області ОЛЕЙНІКОВОЇ Ганни Миколаївни (вхідний № 158/0/6-22 від 22 лютого 2022 року),
судді Сарненського районного суду Рівненської області ВЕДЯНІНОЇ Тетяни Олександрівни (вхідний № 218/0/6-22 від 18 травня 2022 року).