Річні ліміти для ФОП підвищено

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” (законопроект № 1210), який враховує поправку про підвищення річних лімітів для ФОП:

1 група – 1 млн грн,
2 група – 5 млн грн,
3 група – 7 млн грн.

Також законом запроваджуються міжнародні стандарти податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі, імплементуються норми Плану BEPS, реформується інститут фінансової відповідальності, удосконалюється процедура адміністрування податків та зборів.

Зокрема, для оскарження рішень контролюючих органів заплановано створити дорадчий орган при Мінфіні – Апеляційну раду з питань розгляду скарг платників податків.

Зазначимо, що даний резонансний законопроект розкритикований багатьма експертами. Наприклад, народний депутат України, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна назвала його “законопроектом про податковий терор”, адже ним невиправдано розширюються повноваження ДПС, запроваджується право податківців “коригувати” фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів, вводяться норми про донарахування 18% податку з прибутку ІТ-компаній за кордоном, підвищується рента на видобуток газу і руди, дискримінуються іноземні інвестори за рахунок оподаткування курсової різниці. Категорично проти цього законопроекту також виступали бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України (ЄБА, Американська торгівельна палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших).

Яким в результаті вийшов остаточний текст закону – традиційно побачимо після його підписання та опублікування.

Читайте також: Адміністрування податків вдосконалено: новий закон