Рішення Ради про повернення доплат військовим може негативно вплинути на економіку та фінансовий ринок, – представник МВФ

Ухвалений Верховною Радою законопроєкт про повернення “військових” виплат у 30 тис. грн не визначає джерела фінансування цих додаткових витрат, еквівалентних більш ніж $4 млрд, а отже може призвести до зростання бюджетного дефіциту у 2023 році.

Таку думку висловив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграм Степанянпередає Інтерфакс-Україна.

“Пошук ресурсів такого масштабу, ймовірно, передбачатиме різкі короткострокові податкові заходи або суттєві запозичення на внутрішньому фінансовому ринку, проте такі заходи практично неможливі без негативного впливу на економіку та фінансовий ринок”, – сказав він в інтерв’ю агентству.

Степанян додав, що позики для фінансування таких витрат можуть поставити під ще більшу загрозу стійкості боргу України, який уже перебуває під тиском.

Представник МВФ визнав, що потреби у фінансуванні бюджету під час війни як великі, так і нестабільні. Водночас, зазначив він, у межах виконання програми EFF Україна прагне забезпечити фіскальну стійкість та передбачуваність бюджетної політики, зміненої під час COVID та війни.

“У цьому контексті влада зобов’язалася відновити та посилити дію статті 52 Бюджетного кодексу, яка визначає та регулює нормативно-правову базу та обставини, за яких до бюджету можуть вноситись зміни як у частині доходів, так і в частині видатків”, – нагадав Степанян