Рішення щодо конфіскації активів Володимира Сальдо може бути винесено заочно, – Мін’юст

Мін’юст подав до ВАКС судовий позов щодо конфіскації майна Володимира Сальдо в дохід держави Україна. Йдеться про стягнення в дохід держави як майна безпосередньо Сальдо, так і наближених до нього осіб та осіб, які номінально володіють активами в інтересах Сальдо. Про це детально розповіла заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра в ефірі телемарафону єдиних новин.

Відповідно до позовних вимог, конфісковано має бути:

· кілька земельних ділянок, розташованих у Херсоні;

· нежитлові приміщення будівлі готелю в цьому ж обласному центрі;

· нежитлові приміщення в Криму;

· триповерхова будівля, житловий будинок, кілька квартир у Херсоні, Криму та Одесі;

· транспортні засоби;

· 30% від загальної кількості акцій ПАТ «Дельта-сервіс», яке належить дружині В. Сальдо;

· 55,86% від статутного капіталу ТОВ «Бебко-Авто»;

· 40% від статутного капіталу ТОВ «Конка», якими володіє донька Сальдо — Ірина;

· 99,86% від загальної кількості акцій ПАТ «Каштан», що зареєстроване у м. Коростишів Житомирської області.

«Останнє вказане підприємство займається видобуванням декоративного та будівельного каменю, вапняку, піску, крейди, сланцю. Донедавна власницею підприємства була дружина В. Сальдо, а з 23 січня 2023 року з метою уникнення санкцій цей актив було перереєстровано на колишнього зятя колаборанта», — зазначила Ірина Мудра.

Перше засідання у справі призначене на 20 квітня. Усім учасникам процесу було належним чином направлено позовні заяви з додатками. Чи будуть представники на самому судовому процесі — стане відомо безпосередньо на засіданні. Поки відзив на позов Міністерство юстиції не отримувало.

Разом із тим, заступниця Міністра юстиції повідомила, що якщо представників відповідачів не буде — рішення буде винесене без їхньої участі: «Випадки винесення рішення про застосування санкцій без участі представників відповідача теж були. Коли до громадян російської федерації Мін’юстом були подані позови і не з’являлися їхні представники, то рішення виносилося, бувало, і за одне засідання, оскільки строки чітко регламентовані кодексом. Тому така можливість є».

Ірина Мудра також розповіла, що для того, аби подати до суду позов щодо конфіскації майна, після введення Президентом в дію санкцій щодо конкретної особи, Мін’юстом було направлено запити до правоохоронних та інших дотичних органів, які зобов’язані надавати всю наявну інформацію як про підстави для вилучення активів у дохід держави, так і про наявність активів особи та пов’язаних з нею осіб на території України. Через непрозору структуру власності і спроби вивести активи з-під санкцій, перереєструвати їх на інших осіб — робота по підготовці позову була досить складною та тривалою.

Довідково:

Володимир Сальдо – громадянин України, колишній політик, депутат Херсонської міської ради 7-го скликання, народний депутат України 7-го скликання від «Партії регіонів», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики, міський голова Херсона з 2002 по 2012 роки, колишній член проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя». Долучився до колабораціонізму з державою-агресоркою після окупації частини Херсонської області військами рф під час її повномасштабного вторгнення в Україну.