Робота колекторів стане більш етичною – НБУ готує зміни

В НБУ вирішують, як врегулювати роботу колекторських компаній. Наразі існує дві ключові проблеми: 1) певна неврегульованість у законодавстві самої суті і правил колекторської роботи.; 2)  колектори своїми діями щодо боржників грубо порушують законодавство. Відтак Нацбанк планує принципово оновити підходи до регулювання роботи колекторських компаній в Україні.

Одна із основних запланованих змін – запровадження Реєстру колекторських компаній, в якому буде систематизований перелік установ, які можуть здійснювати колекторську діяльність.

Виключення з Реєстру означатиме заборону банкам і фінансовим компаніями укладати договори з виключеною установою, призведе до визнання небездоганною ділової репутації власників істотної участі та керівників строком на 1 рік та заборони протягом року займатись колекторською діяльністю.

Також НБУ встановить додаткові вимоги з етичної поведінки по відношенню до боржника для кредиторів, в тому числі в частині контролю дій залучених колекторських компаній та надання рекомендацій для усунення порушень. Буде описано підходи до взаємодії колекторських компаній з боржниками.

Вже зараз НБУ закликає колекторські компанії переглянути свої підходи до роботи з повернення проблемної заборгованості і почати перебудовувати свою діяльність.