Роботодавці можуть подати заяву для отримання карантинних виплат

Роботодавці, які скоротили або можуть скоротити робочий час працівників через карантинні обмеження, із 14 грудня отримали можливість подати заяву на одноразову матеріальну допомогу.

Для цього до 21 грудня необхідно звернутися до центру зайнятості за своїм місцезнаходженням та надати необхідні документи:

  • заява за спеціальною формою;
  • копія наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;
  • копія відомості про найманих працівників.

Надати документи можна безпосередньо до центру зайнятості або дистанційно у сканованому вигляді на електронну адресу відповідного центру зайнятості. До 22 грудня центр зайнятості розгляне документи та прийме рішення щодо виплат.

Роботодавці зобов’язані виплатити матеріальну допомогу на рахунок працівника не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів.

Матеріальна допомога не надається суб’єктам господарювання, які зареєстровані менше 3-х місяців або перебувають у стані припинення чи банкрутства. Також виплати не здійснюються підприємцям, які отримують допомогу по частковому безробіттю. Також допомога не надається робітникам, які працюють у роботодавця за сумісництвом або  за  яких на дату звернення  роботодавцем сплачено ЄСВ менше ніж за усі місяці III кварталу 2020 року.