Роботодавці отримають компенсації за створення нових робочих місць і працевлаштування безробітних

Уряд 18 квітня затвердив порядки надання компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄСВ за створення нових робочих місць та за прийом на роботу офіційно зареєстрованих безробітних.

Передбачається виплата компенсації у розмірі 50% фактичних витрат сплаченого ЄСВ за працевлаштовану особу на нове робоче місце.

Компенсація виплачуватиметься роботодавцям, які протягом року виплачують працівникам заробітну плату в розмірі не менше 3-х МЗП.

За умови збереження такого рівня заробітної плати виплата компенсації здійснюватиметься за кожну працевлаштовану особу впродовж наступних 12 місяців за рахунок коштів державного бюджету, передбачених в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Цей механізм запрацює з 1 січня 2024 року.

Суб’єктам малого підприємництва будуть надавати компенсації у розмірі фактичних витрат сплаченого ЄСВ за працевлаштованого на нове робоче місце зареєстрованого безробітного, який був направлений центром зайнятості. Компенсація виплачуватиметься за умови, що строк працевлаштування становитиме не менше ніж на 2 роки, і виплачуватиметься кожний другий місяць впродовж цього періоду. Планується, що цей механізм запрацює вже цього року.