Роботодавці зможуть онлайн перевіряти документи про кваліфікацію працівників

В Україні запрацює Реєстр кваліфікацій – електронний ресурс, який стане інформаційною платформою для майбутніх кваліфікаційних центрів, котрі присвоюватимуть кваліфікації на базі самоосвіти.

Також за допомогою цього Реєстру роботодавці у відкритому доступі  зможуть перевіряти достовірність документів про наявність кваліфікації працівників.

КМУ прийняв відповідну постанову «Про затвердження Положення про Реєстр кваліфікацій».

Кваліфікаційні центри будуть здійснювати оцінювання результатів навчання осіб, здобутих шляхом неформального навчання чи інформальної освіти, присвоюватимуть професійні кваліфікації та визнаватимуть професійні кваліфікації, здобуті у інших країнах.

На першому етапі Реєстр міститиме інформацію про акредитовані кваліфікаційні центри, документи, що підтверджують присвоєння кваліфікації конкретній людині, перелік професійних стандартів, заявки на їх розроблення, облік експертів з акредитації кваліфікаційних центрів та інформацію про кваліфікації.

HR-департаментам більше не потрібно буде шукати на різних ресурсах, зазвичай паперових, інформацію про список кваліфікацій, необхідні компетентності працівників чи наявність професійного стандарту. Усе це можна буде отримати на єдиному ресурсі.

В кінці 2020 року Реєстр кваліфікацій запущено в Beta-версії, наразі він готовий для повноцінної роботи.