Роботодавці зобов’язані створити належні умови для працівників на холоді

Низькі температури повітря у приміщеннях та на відкритих майданчиках – шкідливий фактор виробничого середовища, що несприятливо впливає на організм і виробничу діяльність людини. Найчастіше цей фактор зустрічається у робітників гірничодобувної промисловості, в холодну пору у будівельників, працівників лісової промисловості, сільського господарства, дорожніх робітників, а також на підприємствах, де це зумовлено технологічним процесом (холодильні камери, текстильне виробництво) та за відсутності опалення у виробничих приміщеннях.

Для мінімізації дії шкідливого фактора низьких температур на організм людини проводять медогляди:

  • періодичні медичні огляди проводять один раз на рік відповідно до п. 5.8 (додаток 4) наказу МОЗ «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246;
  • попередньому медичному огляді осіб, які працевлаштовуються, слід враховувати перелік протипоказань для роботи в умовах дії холодового фактора.

Роботодавці зобов’язані створити належні умови для працівників, які працюють в умовах низької температури:

  • проводити періодичні медогляди працівників;
  • надавати перерви для обігріву та відпочинку;
  • припиняти за певних несприятливих погодних умов роботу;
  • забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту від впливу погодних умов (головні убори, сезонний одяг, взуття тощо).

Це роз’яснило Управління Держпраці у Рівненській області