Росія відкрила кордон для транзиту українських товарів

Президент РФ Володимир Путін вніс поправки до свого указу, якими дозволив автомобільний і залізничний транзит українських товарів через територію РФ при наявності на транспортних засобах і товарах пломб, що використовують технологію ГЛОНАСС, російського аналога GPS.
Новий указ набирає чинності з 1 липня.

У документі дозволяється автомобільний і залізничний транзит українських товарів через територію РФ при наявності на транспортних засобах і товарах пломб, що використовують технологію ГЛОНАСС, і уточнюється, що всі переміщення такої продукції територією РФ будуть відслідковуватися до передачі третім країнам.

Уряду РФ доручено затвердити перелік пунктів пропуску через держкордон для транзиту, порядок здійснення перевезень, вимоги до пломб ГЛОНАСС, порядок видачі талонів, а також забезпечити створення і експлуатацію системи контролю.

Обліковий талон повинен бути у водія автомобіля, який здійснює транзит. У разі порушення порядку використання пломб талони анулюються.

Пломби необхідні для відстеження товарів, щоб їх не відвантажували в Росії.

Про це повідомляється на порталі правової інформації РФ.

Нагадаємо, що в жовтні 2018 року у відповідь на розширення Україною переліку заборонених російських товарів в Росії заборонили весь транзит вироблених в Україні товарів через свою територію в інші країни.