Розмір компенсації послуги «муніципальна няня» збільшено

Уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до 3-х років “муніципальна няня” та змінив окремі умови надання послуги – для забезпечення отримання підтримки саме тими, хто її найбільше потребує.

Постановою КМУ від 30.12.2022 № 1474 встановлено, що “муніципальна няня” надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Також схвалено збільшення розміру компенсації послуги: з 1 прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з 2 прожиткових мінімумів на дітей віком до 6 років) до 1 мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Таким чином, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6 700 гривень замість 2 272 гривень.
Визначено механізм нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акту про надану послугу.
Протягом січня 2023 року батьки, які отримують відшкодування вартості послуги “муніципальна няня”, повинні підтвердити своє право на таке відшкодування. Для цього потрібно подати відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документи, передбачені Порядком відшкодування вартості послуги “муніципальна няня”.

За інформацією ЦМУ МЮ