Розпочала роботу Рада з питань інтелектуальної власності

Перше засідання Ради з питань інтелектуальної власності відбулося 14 червня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Рада була створена для посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні, протидії «патентному троллінгу», боротьби з інтернет-піратством, взаємодії з Вищим спеціалізованим судом з питань інтелектуальної власності тощо.

Основними завданнями Ради є:
– координація взаємодії органів виконавчої влади, бізнесу та громадського сектору у сфері інтелектуальної власності;
– визначення шляхів та механізмів розв’язання проблемних питань, які виникають під час формування та реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності;
– розробка законодавчих змін у сфері інтелектуальної власності, зокрема, щодо забезпечення інтеграції України у міжнародний та європейський інтелектуальний простір, розвитку і реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності тощо.

Під час засідання також обговорювалася необхідність запровадження інституції державних інспекторів з питань інтелектуальної власності, питання ефективної роботи регіональних Координаційних рад по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності.