Розпочали офіційно функціонувати підсистеми ЄСІТС – що змінюється?

Із 5 жовтня 2021 року розпочали офіційно функціонувати три підсистеми (модулі) ЄСІТС:

  • “Електронний кабінет”,
  • “Електронний суд”,
  • підсистеми відеоконференцзв’язку.

Відповідно до вимог процесуального законодавства (пункту 6 статті 6 ГПК, пункту 6 статті 18 КАС, пункту 6 статті 14 ЦПК) адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економікиреєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов’язковому порядку. Це можна зробити за посиланням https://cabinet.court.gov.ua.

Вводиться в дію низка норм процесуальних кодексів відповідно до яких змінюється порядок вчинення дій, пов’язаних з початком функціонування ЄСІТС:
1.Змінюється порядок та форма подачі процесуальних документів до суду.
2. Запроваджується обов’язок реєстрації в суді процесуальних документів, поданих до суду в електронній формі.
3. Передбачається механізм сканування процесуальних документів, які надійшли до суду в паперовій формі.
4. Розгляд справи, її формування та зберігання, як і раніше, здійснюватиметься в паперовій формі.
5. Запроваджується у судів можливість надсилання сторонам справи повідомлень чи процесуальних документів в електронній формі.
6. Можливість ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді.
7. Можливість надсилання засобами ЄСІТС копій документів, поданих до суду однією стороною, іншій стороні по справі, якщо вона зареєстрована в ЄСІТС.
8. Змінюється порядок подачі до суду апеляційних та касаційних скарг в електронній формі.
9. Змінюється порядок проведення та фіксації судових засідань в режимі відеоконференції.

Із інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за посиланням https://wiki.court.gov.ua.

Відео-інструкції про порядок роботи в Електронному кабінеті розміщені на кожному кроці роботи програмного забезпечення (кнопка “Відеоінструкція” у верхній правій частині сторінки (https://cabinet.court.gov.ua). Також вказані відеоролики доступні для перегляду на каналі YouTube “Електронний кабінет” https://www.youtube.com/channel/UCbZOPgWYEgmyGG1V-RF8RJg