Розроблено механізм відновлення платоспроможності кредитних спілок – законопроект

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9268  «Про відновлення платоспроможності або ліквідацію кредитних   спілок України».

Законопроектом передбачається визначення поняття шкоди, заподіяної кредитним спілкам України діями або бездіяльністю державних органів у період та після фінансової кризи 2009-2010 років, а також визначення її видів, суб’єктів, що таку шкоду заподіяли, порядок її обчислення. Окрім того, прописаний порядок визнання кредитної спілки такою, що постраждала і потребує відновлення платоспроможності або ліквідації.

Для ефективної реалізації запропонованих законопроектом механізмів передбачено створення Уповноваженого органу, який, реалізовуючи свої повноваження, здійснюватиме управління процесами ліквідації або відновлення платоспроможності кредитних спілок.

Крім того, законопроектом визначено основні етапи процедури ліквідації (відновлення цивільної дієздатності, операційної спроможності, повної платоспроможності) кредитної спілки та повноваження суб’єктів цього процесу, визначено суб’єктів прийняття рішення про ліквідацію, її часові рамки та поняття компенсаційних виплат.

Очікується, що прийняття законопроекту дозволить вдосконалити чинне законодавство та відновити довіру населення, забезпечити належний рівень захисту прав членів кредитних спілок, що ліквідуються, або потребують тимчасової підтримки.

В пояснювальні записці стверджується, що в результаті прийняття цього законопроекту протягом 3-років буде відновлено життєдіяльність не менш ніж 100 кредитних спілок, які трансформуються у не більше як 50 платоспроможних фінансових установ, буде створено більше 2000 робочих місць у всіх регіонах України.

Читайте також: Законопроектом пропонуються зміни щодо діяльності кредитних спілок: в парламенті групою народних депутатів зареєстровано законопроект № 9078, який є одним із кроків для забезпечення реформування системи кредитної кооперації.