Розширено категорії громадян, які можуть отримати ваучери на професійну перепідготовку

Громадяни та члени їх сімей, які постраждали від російської агресії, зможуть отримувати в центрах зайнятості ваучери для проходження освітніх курсів з перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями – КМУ прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці».

Постановою передбачається розширення кола осіб, які мають право на отримання ваучера, та визначаються додаткові документи, які можна подавати для підтвердження права на отримання ваучера.

Право на отримання ваучерів тепер мають особи та члени їхніх сімей, щодо яких, згідно законодавства, встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення.

В разі відсутності трудової книжки або її дублікату на підтвердження трудового стажу дозволяється подання відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового держсоцстрахування.

Ваучер – документ, який дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця. Видають їх в відділеннях Державного центра зайнятості.