Розвиток юридичної освіти по-новому: що планується змінити?

У підготовці спеціалістів з правознавства заплановані зміни – на сайті Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій оприлюднили проект Концепції розвитку юридичної освіти.

Концепція передбачає, що здобути вищу юридичну освіту можна буде за єдиною спеціальністю – 081 «Право», виключно за денною формою. При чому лише ступінь магістра, адже ступені «молодшого бакалавра» та «бакалавра» не передбачені.

Планується запровадити тестування щодо загальних навчальних компетентностей із використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) при вступі як альтернативи ЗНО з математики.

Також передбачено, що при юридичних кафедрах будуть створюватися центри забезпечення якості юридичної освіти. Державне фінансування наукових досліджень з права передбачається проводити переважно за грантовим принципом.

У Концепції особлива увага надається поглибленому вивченню майбутніми юристами іноземних мов, зокрема англійської та інших офіційних мов Європейського Союзу.

Оновлення підходів до здобуття юридичної освіти повинно допомогти зменшити кількість правничих кафедр і факультетів при університетах, що покращить якість освіти. Відповідно, зросте рівень задоволення роботодавців від рівня знань випускників.