РРО для ФОП не відтермінували – законопроект провалено

Верховна Рада знову не змогла відтермінувати обов’язкове застосування РРО для ФОП-спрощенців. “За” доопрацьований законопроект № 4313-д проголосували лише 17 депутатів. В цей час біля ВР мітингували підприємці, які вимагали взагалі скасувати обов’язковість РРО для спрощенців.

Законопроект № 4313-д передбачав відтермінування до 2022 року обов’язковості РРО для ФОП, що не входять до так званої “ризикової групи”.

Нагадаємо, що раніше РРО були обов’язковими лише для двох категорій спрощенців – тих, хто торгує технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарськими засобами й виробами медичного призначення. Але рік тому прийняли закон, згідно із яким вже у жовтні 2020 року РРО мали стати обов’язковими для певних “ризикових” видів діяльності ФОП ІІ-ІІІ групи (ресторани, готелі, інтернет-торгівля, продаж ювелірки тощо), а з 2021 року РРО/ПРРО мали стати обов’язковими для всіх, спрощенців, чиї доходи не перевищують 1 млн грн. на рік. Проте через пандемію обов’язкове застосування РРО відклали: для “ризикових” бізнесів – до 1 січня 2021 року, а для усіх інших – до 1 квітня 2021 року.