Ринок будівельної продукції переходить на євростандарти

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України № 850-ІХ «Про надання будівельної продукції на ринку» , який Верховна Рада ухвалила 2 вересня 2020 року.

Закон має на меті гармонізацію умов функціонування вітчизняного ринку будівельної продукції з європейськими правилами, визначає правові та організаційні засади введення в обіг або надання будівельної продукції на ринку.

Встановлюється перелік зобов’язань учасників ринку, визначаються засади декларування технічних показників будівельної продукції, вимоги до споруд, запроваджуються механізми забезпечення взаємозв’язку нормативних вимог до інженерних та конструктивних систем споруд і будівельної продукції.

Закон має допомогти унеможливити потрапляння фальсифікату та небезпечної продукції на вітчизняний ринок, а також запровадити європейські підходи до розміщення на ринку будівельної продукції.

Крім того, новації мають посприяти створенню умов для вільного пересування товарів і послуг на ринку, підвищенню інвестиційної привабливості України, підвищенню безпеки та надійності будівель і споруд, запровадженню механізмів забезпечення взаємозв’язку нормативних вимог до інженерних та конструктивних систем споруд і будівельної продукції.