Ринок землі: 2 правила для захисту власності

Напередодні запуску ринку землі (1 липня набирає чинності Закон, яким передбачено запуск обігу землі сільськогосподарського призначення в Україні) Міністерство юстиції надало рекомендації громадянам:

1. Подбайте про присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру. Це так званий “аграрний паспорт” для землі, без кадастрового номера здійснити жодну юридичну операцію із землею буде неможливо.

2. Подбайте, щоб речові права на земельну ділянку, тобто оренда або власність, були обов’язково внесені до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

У більшості людей право на землю знаходиться лише на паперових носіях, а це – відкритий шлях для шахраїв, які можуть підробити документи. Крім того, коли немає відцифрованих даних у реєстрі, ніхто не знає, хто власник, окрім того органу, який видавав документ, в архіві якого знаходиться другий примірник документа.

Про відцифровку можна подбати і до 1 липня, і після цієї дати. Рекомендовано підняти ваші документи, звернутися до нотаріуса або до державного реєстратора, аби внести дані в ДРРП.