СБУ викрила львівського бізнесмена, який нелегально постачав до росії автівки Rolls-Royce та Maybach

Кіберфахівці та слідчі Служби безпеки ліквідували масштабну схему нелегального експорту до РФ підсанкційних автомобілів преміум-класу. До її організації львівський підприємець, який раніше жив в Росії і має там власний бізнес.

Про це, як пише БЦ, повідомляє пресцентр СБУ.

Зазначається, що чоловік скористався тим, що більшість світових автокомпаній вийшли з ринку РФ. Зокрема, бізнесмен налагодив схему переправлення елітних авто на територію Росії в обхід міжнародних санкцій.

Серед замовників були представники топменеджменту російського “Газпрому” і пропагандистського телеканалу Russia Today.

Правоохоронці встановили, що з серпня 2022 року до березня 2023-го ділок нелегально переправив російським “замовникам” 45 автомобілів на загальну суму понад 3 млн євро.

Для цього він купував преміальні транспортні засоби в українських автосалонах та оформлював їх на підконтрольні комерційні структури.

Потім за підробленими документами він переправляв їх транзитом через територію Євросоюзу до Білорусі, а звідти – до Росії.

Крім того, ділок подав до Державної податкової служби заяву на відшкодування ПДВ на загальну суму понад 6 млн грн. Співробітники Служби безпеки викрили цю оборудку і заблокували її.

Також за поданням СБУ накладено арешт на майно учасників оборудки на загальну суму понад 700 млн грн.

До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 17 підприємств, більше ніж пів сотні нежитлових виробничих приміщень у різних регіонах України, у тому числі в Криму, 22 квартири у Києві та Львові, майже три десятки земельних ділянок і більше ніж 40 елітних автомобілів.

На підставі зібраних доказів організатору злочинної схеми повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.