Що потрібно знати великим платникам податків

В разі включення платника до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені Податковим кодексом для таких платників та Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказами Мінфіну від 09.12.2011 №1588 та від 21.10.2015 № 911.

Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення ДПС про таке включення платник податків зобов’язаний стати на облік за основним місцем обліку в територіальному органі ДПС з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр (п. 64.7 ст. 64 ПК).

Великі платники податків, які не обліковуються в контролюючих органах, що здійснюють супроводження великих платників податків, зобов’язані не пізніше 15 листопада поточного року подати заяви за формою N 1-ОПП до одного з контролюючих органів, наведених на зворотному боці повідомлення про включення підприємства до Реєстру ВПП на наступний календарний рік (п. 3 розділу ІІІ Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом № 911).

В Офісі великих платників податків за кожним великим платником податків закріплений індивідуальний податковий координатор, який здійснює адміністрування всіх податків та забезпечує взаємодію між платником та іншими структурними підрозділами Офісу.

Платники податків, що належать до великих підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі.