Електронний кабінет військовозобов’язаного і не тільки: що змінює Закон № 3949-IX

3 квіня в газеті “Голос України” опубліковано Закон № 3949-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану».

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вносить наступні новації.

  1. Можливість створення електронного кабінету військовозобов’язаного. Громадяни зможуть вносити зміни у свої персональні дані. Наприклад, доповнити інформацію про освіту чи знання іноземних мов.

  2. Створення застосунку для військовослужбовців Армія+ Gершими функціями стануть електронні рапорти, база знань, зворотний зв’язок. Запуск бета-версії застосунку запланований на літо 2024 року.

  3. Україна зможе розміщувати свої ІТ-системи у хмарах країн-членів НАТО. Це посилить кіберзахист, покращить обмін даними з партнерами. Міноборони зможе самостійно визначати, які міжнародні стандарти у сфері безпеки інформації застосовувати для військових систем.

  4. Удосконалення взаємодії реєстру «Оберіг».  Взаємодія з іншими реєстрами розширить перелік відомостей про військовозобов’язаних. Громадянам не потрібно буде збирати купу документів для ТЦК.

  5. Отримання статусу УБД. Закон створює підґрунтя для повної цифровізації процесу надання статусу учасника бойових дій. У деяких випадках статус надаватиметься автоматично — без участі комісії.

В Міноборони зазначили, що цей Закон – фундамент для подальших змін, щоб цифровізація стала неминучою і комплексною — від послуг для військовослужбовців до розвитку IT- систем.