Щоб отримувати повістки в SMS, необхідно подати в суд заявку

Надсилання судами учасникам судового процесу та кримінального провадження текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень практикується з жовтня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних загальних судах.

Для отримання такої повістки учаснику судового процесу (позивач, відповідач, свідок) слід подати до суду відповідну заявку, яку можна оформити в канцелярії суду. В цій заявці потрібно вказати номер мобільного телефону, на який і буде надсилатися SMS-повістка.

У випадку зміни номера мобільного телефону чи за наявності обставин, які перешкоджають отримання тексту судової повістки шляхом SMS-повідомлення, учасник судового процесу повинен невідкладно подати до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику. Надалі повістки надсилатимуться в загальному порядку, тобто поштовим зв’язком або за новим номером телефону.

SMS-повідомлення від суду надходять до абонентів операторів Київстар, МТС, life під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA, до операторів PTOPLEnet та Інтертелеком — під коротким номером 4116.

Формування тексту судової повістки, облік та її відправка у вигляді SMS-повідомлення здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду. Судова повістка додається до електронної обліково-статистичної картки справи як документ у справі, після чого автоматично доставляється у вигляді SMS-повідомлень на номер мобільного телефону учасника судового процесу. Результат доставки SMS-повістки автоматично розміщується у відповідному електронному реєстрі автоматизованої системи документообігу та долучається до матеріалів справи.

Це роз’яснила прес-служба Одеського апеляційного суду.