Скасовано неактуальну систему маркування аудіовізуальних творів

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних».

Таким чином, скасовується застаріла система маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм (на компакт-дисках та інших матеріальних носіях), яка призводить до зайвих витрат законних розповсюджувачів і є неефективною процедурою захисту від порушень авторського права і суміжних прав.

Сьогодні саме інтернет-сервіси та стрімінгові платформи стають основним джерелом розповсюдження об’єктів авторського права та суміжних прав і це потребує оновлення підходів до захисту такої продукції. Прийнятий Закон надасть можливість правовласникам застосовувати більш ефективні та сучасні засоби захисту своїх інтересів від піратської діяльності, враховуючи особливості ринку та рівень розвитку технологій.

Законом передбачається втрата чинності Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних»; виключення положень законодавства щодо адміністративної і кримінальної відповідальності за відсутність контрольних марок, при цьому застосовуватимуться загальні норми про відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав.