“Слуги народу” анонсували розробку нового містобудівного кодексу

Партія “Слуга народу” ініціювала розробку нового Містобудівного кодексу. Про це, як пише БЦ, голова партії, народний депутат Олена Шуляк написала у Facebook.

“21 лютого, під час засідання комітету держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування було вирішено надати народному депутату Ганні Бондар. можливість очолити роботу з написання документа. Сподіваюся, що у березні на засіданні комітету ми зможемо затвердити відповідний план-графік роботи”, – повідомила Шуляк.

Вона зауважила, що Ганна Бондар має досвід роботи на посаді головного архітектора Києва, а також співпрацювала з одним із відомих київських забудовників. Бондар пов’язують із колишнім головою департаменту містобудування та архітектури КМДА, а нині – власником низки будівельних компаній Андрієм Вавришем.

За її словами, розробка та обговорення кодексу може тривати до двох років. Нардеп також запросила зацікавлені сторони приєднатись до розробки документа.

Водночас Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вказувало на низку проблемних положень документа, зокрема фактичну легалізацію незаконного будівництва.

Проти ухвалення цього законопроєкту також виступала Національна спілка архітекторів України, низка мерів обласних центрів, а також ряд громадських організацій.

Зокрема, рух “Чесно” зауважував, що законопроєкт №5655 передусім вигідний забудовникам. Зокрема, ним передбачено створення так званих приватних ДАБІ, які будуть контролювати забудовників і при цьому будуть створені тими ж забудовниками. Крім того, законопроєкт звужує кількість підстав для знесення самобудів.

Також проти ухвалення законопроєкту у нинішній редакції виступає Асоціація міст України, яка висловила численні зауваження та пропозиції до законопроєкту. Серед них Асоціація міст вказує на необхідність: