Співбесіди з кандидатами на посаду члена ВККСУ транслюватимуться у прямому етері

Вища рада правосуддя на засіданні 13 квітня 2023 року внесла зміни до Методики проведення співбесіди, відбору та призначення кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, передбачивши можливість трансляції співбесід у режимі реального часу задля забезпечення максимального рівня довіри до процедури призначення членів ВККСУ. Відеозаписи всіх співбесід будуть оприлюднені до прийняття рішення про призначення члена ВККСУ.

Змінений пункт Методики, який передбачав невідкладне оприлюднення відеозаписів співбесід з усіма кандидатами на посаду члена ВККСУ на офіційному вебсайті Ради після завершення усіх співбесід (до прийняття рішення про призначення члена ВККСУ) без проведення трансляції, був зумовлений прагненням забезпечити рівні умови проведення співбесіди для всіх кандидатів. Однак такий підхід не знайшов підтримки в українському суспільстві та на міжнародному рівні.

Сімнадцять громадських організацій звернулися до ВРП з проханням здійснювати пряму трансляцію співбесід з кандидатами. Посли країн G7 підкреслили важливість проведення відбору у прозорий і відкритий спосіб.

Голова ВРП Григорій Усик зазначив, що переглянувши своє рішення, Рада продемонструвала відкритість та готовність до конструктивного діалогу із суспільством.

Відеозапис засідання